Rowery

Wsiąść pod domem na rower górski lub szosowy i cisnąć bez zakłóceń, pokonując wielokilometrowe trasy  – tak właśnie jest u nas!
Bezpośrednio, bez potrzeby dojazdu samochodem! Spod domu trasami rowerowymi u podnóża Gór Stołowych, po polskiej bądź czeskiej stronie granicy, wśród skał,  pagórków, lasów i śpiewu ptaków. Łagodne zbocza i ostre podjazdy! Dzikie, kręte zjazdy i drogi lekko tylko pofalowane! Kilkaset kilometrów tras dla początkujących i zaawansowanych, samotników, grup i rodzin. Na trasach uśmiechnięci, pozytywni ludzie.

Dla miłośników rowerów górskich Park NGS oferuje przygotowane i oznaczone trasy rowerowe o różnorodnej trudności. Są to łatwo dostępne dukty leśne, drogi na tzw. „stołach”, z reguły bardziej proste, z niewielkimi nachyleniami. Szlaki po stronie czeskiej Koruny dedykowane są dla rowerzystów posiadających minimalne umiejętności zjazdowe i trochę lepsze przygotowanie kondycyjne oraz sprzętowe.

Asfaltowymi, oznaczonymi szlakami rowerowymi, z dala od samochodów i tłoku, bezpiecznie i bez zbędnego ryzyka mogą poruszać się osoby rozpoczynające przygodę z rowerem.

Szczególnie rekomendujemy nasze Centrum, jako miejsce wypadowe dla rowerzystów zaawansowanych, przygotowujących się do startów. Okazja, aby trenować na trasie rowerowej kultowego Garmin Triminator.

Trasa biegnie Drogą Stu Zakrętów, która wije się przez sam środek Parku Narodowego Gór Stołowych osiągając przewyższenia 400 m i nachylenie 10%. Tam naprawdę jest 100 zakrętów a śmiałkowie w deszczu zjeżdżają z prędkością 70km/h.

Centrum Łąkowa 1 posiada specjalną ofertę skierowaną do kilkuosobowych, kameralnych grup trenujących kolarstwo. W pakiecie oprócz noclegów zapewniamy wyżywienie zgodnie z ustalonym sportowym menu, salę szkoleniową z multimediami, saunę, transport.