Rowery

Wsiąść pod domem na rower górski lub szosowy i cisnąć bez zakłóceń, pokonując wielokilometrowe trasy  – tak właśnie jest u nas!
Bezpośrednio, bez potrzeby dojazdu samochodem! Spod domu trasami rowerowymi u podnóża Gór Stołowych, po polskiej bądź czeskiej stronie granicy, wśród skał,  pagórków, lasów i śpiewu ptaków. Łagodne zbocza i ostre podjazdy! Dzikie, kręte zjazdy i drogi lekko tylko pofalowane! Kilkaset kilometrów tras dla początkujących i zaawansowanych, samotników, grup i rodzin. Na trasach uśmiechnięci, pozytywni ludzie.

Dla miłośników rowerów górskich Park NGS oferuje przygotowane i oznaczone trasy rowerowe o różnorodnej trudności. Są to łatwo dostępne dukty leśne, drogi na tzw. „stołach”, z reguły bardziej proste, z niewielkimi nachyleniami. Szlaki po stronie czeskiej Koruny dedykowane są dla rowerzystów posiadających minimalne umiejętności zjazdowe i trochę lepsze przygotowanie kondycyjne oraz sprzętowe.

Asfaltowymi, oznaczonymi szlakami rowerowymi, z dala od samochodów i tłoku, bezpiecznie i bez zbędnego ryzyka mogą poruszać się osoby rozpoczynające przygodę z rowerem oraz rodziny z dziećmi.

Szczególnie rekomendujemy nasze Centrum, jako miejsce wypadowe dla rowerzystów zaawansowanych, przygotowujących się do startów. Okazja, aby trenować na trasie rowerowej kultowego Tri Radków Garmin Triathlon 1/4 i 1/8 lub Radkowskiego Klasyka.

Trasa biegnie Drogą Stu Zakrętów, która wije się przez sam środek Parku Narodowego Gór Stołowych osiągając przewyższenia 400 m i nachylenie 10%. Tam naprawdę jest 100 zakrętów a śmiałkowie w deszczu zjeżdżają z prędkością 70km/h.

Centrum Łąkowa 1 posiada specjalną ofertę skierowaną do kilkuosobowych, kameralnych grup trenujących kolarstwo. W pakiecie oprócz noclegów zapewniamy wyżywienie zgodnie z ustalonym sportowym menu, salę szkoleniową z multimediami, saunę, transport. Atrakcyjne ceny dla uczestników oraz ekstra oferta dla trenerów i mentorów.  Zapraszamy do współpracy.