Bieganie

Bieganie w Górach Stołowych to niezapomniane przeżycie! Trasy, które zaczynają się dosłownie za progiem Centrum Łąkowa 1 są zróżnicowane, ale mają zawsze 2 wspólne cechy – są niezwykle piękne i nieco wymagające.
Zaczyna się zawsze tak samo – kilkaset metrów lekkiego wzniesienia, a później… A później trzeba po prostu włączyć górską przerzutkę!
To nie są wielkie wzniesienia – po wbiegnięciu na „stół” (czyli po pokonaniu 350 metrów przewyższenia) jesteśmy w raju! Lekkie pagórki, prawie prosto – za to wokół – piękno! Las, skały, przyjemny chłód w lecie. Drogi szutrowe i leśne ścieżki – dobrze się tam biega! Od czasu do czasu trafić można na strumień i napić się z niego wody.
Oczywiście wysokości można sobie dołożyć! Na Szczeliniec będzie to już prawie 600 metrów przewyższenia (bez zbędnych prostych odcinków)

To właśnie tędy prowadzą szlaki słynnych biegów – Supermaratonu Gór Stołowych, Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich, czy najnowszego Garmin Ultra Race.

Przyjeżdżając do nas możesz trenować na trasach tych niezwykłych zawodów.

Są też trasy mniej wymagające – ba, prawie płaskie!

Można na przykład  pobiec szlakiem pielgrzymkowym do Wambierzyc (6 kilometrów wśród bajecznych pól), albo po piwo do czeskiego Bożanova (jeszcze bliżej).

Jako biegacz (niedzielny, ale jednak) zaręczam – gdy raz spróbujesz, ciężko będzie wrócić do nudnych, płaskich tras.

Po bieganiu zapraszamy do sauny.

Zapraszamy także grupy – przygotujemy dla Was specjalną ofertę – wraz z zamówionym wyżywieniem.