Psy

Psy w Centrum Łąkowa 1 są  traktowane wyjątkowo – to miejsce zaprojektowane z myślą o nich.

Zanim przyjedziecie do nas ze swoim pupilem, ważne abyście zapoznali się z poniższymi informacjami.

 

Doskonale znamy psi świat i wiemy, jak ważne jest, aby w nowej sytuacji, czy w nowym miejscu zwierzęta czuły się komfortowo. Rozumiemy, że wiele psów ma swoje przyzwyczajenia, lęki czy radości, są różnie socjalizowane i różnie wychowywane. Zawsze staramy się, aby w nowe środowisko psy były wprowadzane na spokojnie, bez zbytnich emocji, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, aby czuły się u nas komfortowo, ale też przy uwzględnieniu, że na terenie znajdują się np. dzieci, psy innych gości lub nasze psy.

 

Zasady

Psy w domu mogą poruszać się swobodnie na terenie całego obiektu, lecz za wyjątkiem kuchni.

W pokojach powinny spać na swoich legowiskach, nie na łóżkach. Jeśli uważacie, że nie jesteście w stanie spełnić tego wymogu, prosimy nas o tym przed przyjazdem poinformować i przywieźć ze sobą własną pościel i narzuty. Przy wejściu do budynku znajdziecie ręczniki dla piesków, pamiętajcie, aby za każdym razem wytrzeć łapki i brzuszek. Naturalnym jest, że należy sprzątać odchody po swoich pupilach. 

Przygotujcie psa do wyjazdu poprzez zadbanie o jego sierść i zapach, prosimy, aby piesek zostawiał jak najmniej sierści, szczególnie w pomieszczeniach wspólnych. 

Pamiętajmy, że na Łąkowej mogą też być Goście, którzy nie mają psa, nie potrafią się z psami obchodzić, mogą im przeszkadzać psie zapachy lub po prostu mogą się bać psów. Szczególnie zwracajmy uwagę na dzieci. Biegające, krzyczące dzieci powodują, że psy czują się zagrożone i mogą różnie reagować.

W takich sytuacjach przyjmujemy zasadę, że dzieci mają pierwszeństwo nad psami i po prostu psy, które sobie nie radzą z taką sytuacją muszą pozostawać na smyczy. 

Teren wokół Centrum Łąkowa nie jest ogrodzony, nasz ogród, bezpośrednio łączy się z łąkami, polami i tuż obok zaczyna się teren parku narodowego. Pracujcie nad przywołaniem, aby mieć pewność, że pies spuszczony ze smyczy nie pójdzie w las. 


Z psami możecie wejść również do wszystkich schronisk i do większości restauracji zarówno w Polsce jak i w Czechach, lecz pamiętajmy, że dla psa to już zagraniczna wycieczka. Wiele atrakcyjnych miejsc w naszej okolicy leży właśnie po czeskiej stronie. Pamiętajcie więc, aby z nich skorzystać z psem, należy zabrać dla swojego pieska paszport z aktualnym wpisem o szczepieniu na wściekliznę.

 

Nasz pies

W naszym domu mieszka Tassu – karelski pies na niedźwiedzie. Ma 9 lat i jest w naszej rodzinie od szczeniaka. Tassu jest czujny, spostrzegawczy, stróżujący, wszystko widzi, czuje i słyszy, daje też znać szczekaniem, gdy ktoś nowy wchodzi do domu, taka już jego gospodarska rola.

To wspaniały towarzysz naszych górskich wędrówek, z nim bieganie po górach to przygoda i poczucie bezpieczeństwa.

Jego sylwetka może budzić respekt, jak to zwykle bywa u czarnych psów, lecz po poznaniu, okazuje się miłym i przyjacielskim psem.

W stosunku do suczek jest łagodny i bardzo tolerancyjny, w stosunku do samców, bywa różnie, z jednymi się lubi z innymi radośnie bawi a jeszcze innych po prostu nie toleruje. Takie to już są psie charaktery.