O nas

Witamy  na stronie Centrum Łąkowa 1, niezwykłym miejscu w Górach Stołowych – Sudetach.

Centrum Łąkowa 1 to dom gościnny usytuowany w 100 – letnim, klasycznym gospodarstwie sudeckim, który odrestaurowaliśmy w roku 2016 i w którym mieszkamy.

Nasz dom jest połączony z nowoczesną stodołą w stylu loft, w wyposażeniu znajdziecie tu wiele kultowych elementów polskiego i czeskiego dizajnu z lat 60-tych i 70-tych.

Nasze miejsce w szczególności dedykujemy osobom lubiącym aktywnie spędzać czas oraz entuzjastom historii. Serdecznie zapraszamy górskich wędrowców rowerzystów górskich i szosowych, biegaczy oraz wszystkich pozytywnie zakręconych. Serdecznie zapraszamy osoby z psami – to miejsce zostało stworzone specjalnie dla nich.

Cisza, wielka łąka wokół, przepiękne widoki na góry, lokalny piaskowiec, 100- letni piec chlebowy, otwarta przestrzeń salonu z ogromnym stołem, przy którym gromadzą się goście na śniadania i wieczorne rozmowy. A jest o czym rozmawiać.
Lubimy opowiadać o okolicy, o pograniczu, o górach i bieganiu, a przede wszystkim o historii domu na Łąkowej.
W latach 30-tych XX wieku był już domem dla letników, licznie odwiedzających ówczesny kurort Wünschelburg ze swoimi słynnymi basenami i górskimi trasami turystycznymi.
Pragniemy, abyście spędzili u nas niezapomniany czas w otoczeniu pięknej przyrody, otwartej przestrzeni, ciekawej architektury ze szczyptą designu. Aby nikt nie czuł się obco i samotnie, nawet, gdy spędza czas w pojedynkę. Abyście zawiązywali nowe znajomości i przyjaźnie, dzielili się swoimi pasjami i po prostu przeżytym dniem
Każdemu z przyjemnością doradzamy co zwiedzać, dokąd pójść, jaką trasę wybrać, gdzie biegać, gdzie na rower, jaki czas, trudność, przewyższenie.
Bardzo lubimy gdy goście wieczorami opowiadają swoje przygody, dzielą się doświadczeniami (nie tylko górskimi) i zawierają nowe przyjaźnie.
Psy kręcą się między ludźmi, czasem słychać szczekanie, a w czasie licznych na tym terenie biegów ultra, kiedy Łąkowa zamienia się w dom biegacza, słychać brawa i owacje dla powracających z trasy biegaczy.

Centrum Łąkowa 1 oferuje noclegi w 8 przestronnych, nowoczesnych pokojach z łazienkami (łącznie 19 miejsc noclegowych) dla osób indywidualnych oraz grup.

Do dyspozycji Gości przekazujemy również:

  • Salon z widokiem na góry, ścianą z cegły na 8 metrów wysokości, który tworzy niepowtarzalną przestrzeń i nadaje specyfiki całemu budynkowi. Salon ma wydzielone strefy: jadalną z dużym wspólnym stołem, klubową i kominkową.
  • Doskonale wyposażoną kuchnię, w której można przechowywać swoje produkty oraz samodzielnie przygotować posiłki
  • Salonik medialny z grami, książkami i TV
  • Strefę relaksu z sauną, stawem do morsowania oraz pokojem do masażu
  • Rowerownię  wyposażoną w wieszaki na rowery
  • Łąkę i ogród ze strumieniem,  leżakami, hamakami, kwietną łąką, miejscem na ognisko i grilla.
  • Przestronny parking

W odległości 100 metrów znajduje się boisko Orlik (bezpłatne korzystanie z obiektu), z boiskiem do piłki nożnej, siatkówki, kortem tenisowym, a zimą lodowiskiem.

Niedaleko, bo zaledwie 700 metrów od Łąkowej jest Zalew Radkowski, a w nim kąpielisko, plac zabaw dla dzieci.

Do granicy z Czechami mamy 1500 metrów – akurat na krótki spacer.

No i najważniejsze – Góry Stołowe  – znajdujemy się 600 metrów od granicy Parku Narodowego Gór Stołowych, a wyjście na szlaki zaczyna się spod domu.