Nasz dom

„Jestem przestrzenią”

Historia naszego sudeckiego domu sięga roku 1906, kiedy to w malowniczej,  turystycznej  miejscowości  Wünschelburg (teraz Radków), u podnóża Heuscheuer (teraz Szczeliniec) powstało gospodarstwo wraz z domem dla gospodarzy.
Kilkanaście lat później, tuż obok, zbudowano słynny kompleks basenów. Ciągnęły tam na wypoczynek tysiące mieszkańców Wrocławia. Gospodarze dobudowali więc pokoje gościnne dla letników.
Przypadek sprawił, że na włoskim ebayu znaleźliśmy pozostałość po aukcji  pocztówki reklamowej tego domu. Oto Letnisko Langerów z roku 1940.

Od początku to miejsce tętniło życiem, aktywnością, energią i mimo tragicznej zawieruchy wojennej i szarych lat komuny – przetrwało w nienaruszonym stanie.

Po 110 latach przywracamy świetność temu miejscu – oddajemy obiekt po metamorfozie, lecz w niezmienionej formie, z szacunkiem rekonstruując to, co najpiękniejsze, wartościowe historycznie.
Dom zachowany został w niezmienionej formie. Odkryte pod tynkiem portale, nadproża z lokalnego radkowskiego piaskowca, oddychają teraz pełnymi porami. Oryginalny piec chlebowy mruczy ze smakiem.
Stodoła, po przebudowie i modernizacji, przy zachowaniu obrysu i wielu detali, została przemieniona w  „Centrum  Łąkowa 1” z nowoczesnymi pokojami gościnnymi. Wnętrza urządzone w stylu loft – industrial, do tego skrupulatnie dobrane elementy  polskiego i czeskiego designu lat 60 –tych.
Ogród ze starymi drzewami tworzy parkowy klimat, każdy tam znajdzie dla siebie doskonałe miejsce w cieniu, w słońcu, przy rzeczce spływającej z gór.
„Jestem przestrzenią” to zawołanie, które dobrze oddaje klimat tego miejsca.